info portál
Novinky
Nové produkty za skvelé ceny, to všetko nájdete na iŠperky.sk, eshop, ktorý Vás nikde nezklame.

Všetko o chirurgickej oceli na jedno mieste

Chirurgická oceľ  a piercingy


Zamestnanci piercingových štúdií poznali chirurgickú oceľ dávno predtým, než sa z nej začali robiť bežné šperky ako sú retiazky, náhrdelníky atď. Postupne si ju v šperkoch do pier, nosa a iných častí tela žiadalo stále viac zákazníkov. Zistili totiž, že vyzerá dobre a nerobí problémy, pokiaľ ide o citlivosť tela na nikel.

Konkrétne sa na výrobu piercingov rovnako ako aj „normálnych“ šperkov používa chirurgická oceľ 316L. Spomenuli sme, že nerobí problémy, ak ide o ľudí alergických na nikel. Je to trochu zložitejšie. Ona obsahuje isté percentá niklu, najviac 14%, ktorý tam je potrebný. Vnútri je ale natoľko pevne viazaný, že sa von na povrch takmer vôbec nedostáva. Predsa len tieto malé množstvá môžu niektorým ľuďom vadiť. Týchto veľmi citlivých ľudí je veľmi málo, no nájdu sa.

Európska únia má prísne zákony, čo sa týka používania kovov s obsahom niklu a piercingov. Podľa jej nariadenia nie je dovolené nastreľovať nové piercingy z kovov, ktoré obsahujú nikel. Jedine chirurgická oceľ 316L dostala výnimku, ibaže nie úplnú. Piercingy z nej sa môžu používať, no nasadzovať ich možno len do už vytvorených dierok, ktoré nie sú zrastené, teda pri výmene starého piercingu za nový.  

Keď sa aj vy rozhodnete dať si piercing, radšej si ho dajte nasadiť u odborníka. Po známosti u niekoho doma sa to nemusí oplatiť. S piercingom vám môže do rany zaviesť špinu a tým infekciu. Pri nešetrnom prepichnutí na háklivom mieste môžu byť poškodené nervové zakončenia a to je už niečo, čo sa nedá vrátiť späť. Rátajte s tým, že aj keď nebudete alergickí na chirurgickú oceľ či iný kov, ktorý máte v sebe, vaše telo si naňho bude musieť zvyknúť a miesto okolo neho môže byť v prvých dňoch zapálené. 
DomovKontakt
© 2011 TOP JEWELS s.r.o.. Všetky práva vyhradené
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree jewelry web templates